Barbara Kołczyńska

Profil na Facebooku – KLIKNIJ

Na swoje 50 urodziny powiedziałam sobie i innym: Teraz jest moja dekada. Będę żyć odtąd  dla siebie. Żyć  tak jak lubię, tak jak chcę, bez oglądania się na resztę świata.

Po „50” zaczęłam się wspinać (Himalaje, Andy, Alpy, góry Afryki), podróżować (Iran, Kenia, Etiopia, Maroko, Uganda, Rwanda, Nepal,  Bhutan, Indonezja, Nowa Zelandia, Galapagos, Tajlandia, Laos, Fidżi, Wenezuela, Ekwador, Argentyna, Kolumbia, Albania, Litwa…) w planach na jesień 2017 Papua Nowa Gwinea.

Najciekawsze: zrobienie „ ja sama” rowerem trasy Kongo-Nil trail w Rwandzie (od źródeł  rzeki Kongo do źródeł rzeki Nil)  z ekipą  dwóch rwandyjskich rowerzystów znalezionych w … internecie;

Najniebezpieczniejsza : wyprawa samodzielna (tylko z kierowcą) na północ Kenii w okolice jeziora Turkana w czasie wyborów w Kenii (prawie wojna domowa) i w czasie wojny Masajów o krowy (rzeczywiście wojna z kilkoma zabitymi „morani”)

Najtrudniejsza: zdobycie Cotopaxi, gdzie w czasie schodzenia mdlałam ze zmęczenia co najmniej kilkanaście razy. Po „50” nauczyłam się jeździć na rowerze, autem terenowym pływać, zaczęłam biegać, uprawiać wspinaczkę  skałkową. Po ”50” zaczęłam się uczyć angielskiego.

Zapisałam się do CELIROMAN. Dekada przeciągnęła się na kolejną a przede mną jeszcze tyle do nauczenia się, odkrycia, przeżycia, zdobycia, wygrania….

Sukcesy/wyniki:

Rok 2017:
I miejsce w kategoriach wiekowych ¼ IM Poznań;
I miejsce w kat wiekowych ½ Im Sieraków;
I miejsce Duathlon Czempiń kat wiekowe;
I miejsce w kat. wiekowych półmaraton w Pabianicach
I (miejsce kat wiekowe 10 km Ibuprom (NIE UŻYWAM!)) Sport ŁÓdź

Złoty medal Mistrzostwa Polski Halowe w Spale weteranów 2010r. dystans 1 i 3 km
Zloty medal Mistrzostwa  Polski weteranów Białystok 2010r. dystans 1.5 k 5 km
7 miejsce w Mistrzostwach Europy Weteranów Zittau 2010r. dystans 5 km
Mistrzyni Polski ¼ IM  w kategoriach wiekowych Susz 2016r.

Chcesz dołączyć do klubowej społeczności?

Jeżeli chcesz dołączyć do Celironman ale masz jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości, to zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji.